İddaa Sistem Tablosu

Bugün bir değişiklik yaparak iddaa hakkında bir yazı hazırlamaya karar verdik. Yazacağımız bu yazının konusu iddaa sistem tablosu şeklindedir. Bildiğiniz üzere iddaa oynayan birçok kimse hazırladığı kupona sistem yaparak kazanma şansını ve kazanacağı para miktarını arttırmaktadır. Durum böyle olunca sistem oynarken başvurulan ilk şeyde iddaa sistem hesaplama tablosu oluyor.

Bu tablo iddaa tarafından hazırlanmış ve sistem oynayacak kişilerin yaptığı sistem karşılığında kaç para ödeyeceğini gösteren bir tablodur. Bu tablonun yan kısmında tahminde bulunulan maç sayısı, üst kısmında ise sistem alanından işaretlenen sayı yazısı vardır. Bizler bu kısımlarda işaretlediklerimizi seçerek iki kısmın kesiştiği noktaya bakarsak oynadığımız sistem için kaç para ödeyeceğimizi rahatlıkla bulabiliriz.

iddaa sistem tablosu, iddaa sistem hesaplama tablosu

Yukarıdaki idda sistem tablosu üzerinde de gördüğünüz üzere tüm sayılar için hazırlanmış bir kombinasyon bulunmaktadır.

  • Sizlere nasıl hesap yapacağınız konusunda bilgi vermek için biz tablo üzerinde 6 maçlık bir iddaa kuponuna yapılmış sistem 4 seçeneğine ödenecek miktarı işaretledik.
  • Burada gördüğünüz gibi kupona 6 maç yazdığımız için yan kısımdan 6 sayısını seçiyoruz.
  • Üst kısımdan ise sistem 4 yaptığımız için 4 sayısını seçiyoruz ve iki kısmın kesiştiği alanda yazan 15 sayısı bizim bu kupona ödeyeceğimiz para miktarıdır.
  • Diğer yandan kupon üzerinde birden fazla sistem seçmemiz durumunda hesaplama şekli yine aynı olacak.

Örneğin yine 6 maçlık bir iddaa kuponu için bu sefer sistem 4-5-6 oynadığımızı düşünelim.

  • Bunda da yine yan kısımdan 6 sayısını seçeceğiz fakat üst kısımdan ise 4-5 ve 6 kısımlarını seçerek yine hepsinin kesiştiği sayıları alacağız.
  • Bu durumda çıkan sayılar 15, 6 ve 1 olacak.
  • Biz bu sayıları toplarsak 15+6+1=22 yapar.
  • Yani 6 maçlık bir sistem 4-5-6 için ödeyeceğimiz miktar 22 TL olacaktır.

Bu şekilde rahatlıkla basit bir toplama işlemi yaparak tüm sistemlerin ne kadar verdiğini hesaplayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu hesaplamayı otomatik yapan iddaa sistem tablosu excel yazılımlarda mevcuttur. Fakat buna ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. Hesaplamayı kendiniz yapmanız sizin için her zaman kolaylık olacaktır. Böylelikle iddaa bayisinde herhangi bir programa ihtiyaç duymadan, tablo üzerinden hemen hesaplama yapabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Güzel anlatım olmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*