İddaa Sistem Nedir? Nasıl Oynanır?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere iddaa sistem nasıl oynanır konusunda bilgiler vereceğiz. Böylelikle sizlerin yaptığınız kuponları nasıl sistemli şekilde oynayabileceğinizi anlatacağız. Bildiğiniz gibi sistem bizlere kazanç yönünde oldukça avantaj sağlamaktadır. Kuponumuzda bir veya daha fazla maç yatmış olsa bile yaptığımız sistem ile para kazanabiliyoruz. Bu sebeple iddaada sistemli kuponların önemi oldukça büyüktür.

Genel olarak bir çoğumuz yapılan kuponlarda tek maçtan yatar. Bu durumla karşılaşan kişiler kimi zaman keşke sistem oynasaydım der. Gerçekten de sistem oynamak biz tek maçtan veya daha fazla açtan yata derdinden kurtarır. Örneğin 6 maçlık kupon yaptığımızı düşünelim. Bu kupona hiç sistem yapmazsak 1 maç dahi yatsa para alamayız. Ancak bu kupona sistem 5 yaparsak 1 maç yatsa da biz 5 maçın çarpımının parasını alırız. Veya bu kupona sistem 4 5 yaparsak bu sefer 2 maç dahi yatsa 4 maçın çarpımını alırız. Veya bu sistemde 1 maç yatarsa yani tutan 5 maçımız olursa bu sefer daha fazla para alırız. Çünkü hem maçlar 4’lü olarak çarpılacak ardından ise maçlar 5’li olarak çarpılacak ve toplanacak. Böylelikle hem tek maçımız yatsa dahi para alacağız hemde maçlar gruplanarak çarpıldığı için daha fazla para alacağız.

Bizlerin iddaada oynayabileceği sistem çeşidi oldukça fazladır. Bizler bu sistem çeşitlerinden dilediğimiz birini seçerek kuponumuzu sistemli bir hale çevirebiliriz. İlk yarı maç sonucu şeklinde sistem yapıyorsak sistem 2, sistem 2 4 vb. sistem çeşitlerini kullanabiliriz. Yani bunların herhangi bir sınırı yoktur. Ben sizlere iddaa sistem nasıl oynanır daha detaylı anlatabilmek için bülten üzerinden seçtiğim 5 maça sistem 4 oynayacağım ve sizlere bunu görsel olarak anlatacağım.

iddaa bülteni

Ben bülten üzerinden kafama göre 5 adet maç seçtim. Öncelikle seçtiğim bu maçları normal bir şekilde iddaa kuponuna işaretliyorum. Öncelikle maç kodlarını kupon üzerine giriyorum, ardından yaptığım tahminleri kupon üzerine işaretliyorum. Buraya kadar her şey normal bir iddaa kuponu doldurmaktan farksız. Ancak daha sonra aşağı kısımdan sistem alanında 4 rakamını işaretliyorum ve bu kupona sistem 4 oynadığımı belirtiyorum. Misli kısmından hiçbir işaretleme yapmadan kuponum hazır hale gelmiş oluyor.

sistem 4 işaretleme

Sizlere örnek olması açısında ben sistem alanını nasıl işaretlemeniz gerektiğini sizlere yukarıdaki görselde gösterdim. Bizler yaptığımız bu sistem çeşidinde kuponumuzdaki maçlardan birisi yatsa bile para alabileceğimiz şekilde sistem oynadık. Seçtiğimiz 5 maçtan sadece 4 tutsa bile bu kupondan rahatlıkla para alabileceğiz. Çünkü maçlar 4’lü olarak gruplanacak ve çarpılacak. Sizlere örnek olması açısında maçların nasıl hesaplandığını ve nasıl gruplandığını yazılı şekilde aşağıda gösterdim.

  • 5 maçın oranına kolay olsun 1.50 diyorum.
  • Banko olmadığını varsayıyorum.
  • 5 maç 4’erli şekilde hesaplamaya dalıyor.
  • A*B*C*D=1.50*1.50*1.50*1.50=5.06
  • A*B*C*E=1.50*1.50*1.50*1.50=5.06
  • B*C*D*E*=1.50*1.50*1.50*1.50=5.06
  • A*B*D*E=1.50*1.50*1.50*1.50=5.06
  • A*D*C*E=1.50*1.50*1.50*1.50=5.06

Gördüğünüz gibi biz sistem 4 oynadığımız her maç 4’lü olarak gruplandı ve tutan maçların bulunduğu kolonlardan para aldım. Tüm maçların tutması durumunda gruplardaki oranlar toplanacak ve ben maksimum kazanç olan 25.3 TL’yi almış olacağım. Böylelikle hem kendimi 1 maçın yatmasına karşı korumaya almış oldum, hemde tüm maçların tutması durumunda daha yüksek para aldım. Şimdi gelelim bu 5 maçlık kupona yaptığım sistem 4 için kaç para ödeyeceğime. Bu sistem için benim ödeyeceğim para 5 TL’dir. Bu sadece bu sistemin parasıdır. Farklı sistemler ve maç sayısının artması durumunda benim ödeyeceğim parada değişiklik gösterecektir. Sizlere bu konuda da yardımcı olabilmek için aşağıya iddaa sistem tablosunu ekliyorum.

iddaa sistem çeşitleri

Bu tabloda üst kısım bizlerin kupon üzerinde işaretlediğimiz sistemi göstermektedir. Yan kısım ise kuponumuza toplamda yazdığımız maç adedini gösterir. Bizler iddaa sistem hesaplama yaparken öncelikle üst kısımdan seçtiğim sistemi buluyorum sonrasında ise yan kısımdan kupona yazdığım maç adedini buluyorum. Bu iki kısmın kesiştiği yer benim o kupon için ödeyeceğim paradır. Ben sizlere örnek olması açısından 6 maçlık bir iddaa kuponuna sistem 4 oynadığımı düşündüm ve bu kupona ödeyeceğim parayı sistem tablosu üzerinde açık yeşil renkle işaretledim. Gördüğünüz gibi tablodan sistem 4 kısmı ile 6 maçlık kısımı kesiştirdiğimde 15 sayısı çıkıyor. Yani ben 6 maçlık bir kupona sistem 4 oynarsam 15 TL para ödeyeceğim.

Sizler bu tablodan faydalanarak yaptığınız sistem kuponlarına kaç para ödeyeceğinizi rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. Ben sizlere iddaa oynarken sistem yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Böylelikle kuponunuzda yatan maç olsa bile paranızı alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*